Hľadať

Kladivkové sklo

Stretli sme ho na tohtoročnom Salone del Mobile. A nie len raz. Táto zaujímavá, nenápadná a sympatická módna vlna získava na popularite. Čo si o nej myslíte vy? 

skleneny stolik
© Bonaldo, konferenčný stolík Flac

Typ skla, ktorý prispieva k jemnosti

Ide o špecifický druh spracovania skla, ktorý ho zbavuje obvyklého strohého a chladného dojmu. Z technického hľadiska ide o sklo, ktoré nie je úplne priehľadné a na jednej strane je reliéfne upravené tak, aby pripomínalo kovový kladivkový povrch. Optická jemnosť pripomína povrch vody - interiéroví dizajnéri používajú kladivkové sklo tam, kde potrebujú dodať nielen jemnosť a mäkkosť, ale aj štruktúru. Tie sú predsa v posledných rokoch mimoriadne dôležité!

Príťažlivosť tohto povrchu totiž vychádza z predpokladu, že minimalizmu sa v posledných sezónach prejedlo. Poslanie popredných svetových dizajnérov je však jasné: jednoduchosť a čisté línie stále oslovujú, áno. Len treba zabrániť tomu, aby pôsobili smutne alebo nudne. 

vyroba zrkadla na mieru
© Ozzio. Zrkadlo Raggio je síce detail, ale dokáže na seba upozorniť. Súčasný minimalizmus hrá dvojitú hru: zostáva nenápadný a sofistikovaný, ale vie, ako prilákať obdivné pohľady.

Pod anglickým pojmom „hammered glass“ sa skrýva kladivkové sklo a jeho využitie je také široké, aká je vaša predstavivosť. Nájdete ho v doplnkoch, menších kusoch nábytku, ale aj veľké plochy tohto skla ponúkajú zaujímavé možnosti. 

A čo stolové dosky? Interiérové štúdio Carelli je jedným z mála, ktoré ponúka skutočne fascinujúce perspektívy, pokiaľ ide o stolové dosky:  Mramor, travertín, špeciálne sklo s potlačou, elegantné drevo alebo len tepané sklo?

ozzio
© Eforma. Stôl Onda Crystal Top. Nebojte sa vyjadriť prostredníctvom výrazných kusov nábytku, ak s vami ich štýl rezonuje. 

Tento typ úpravy skla je nielen osobitý až dramatický, ale ponúka aj ďalšie výhody: je až 300-krát pevnejší ako bežné sklo a všetky značky, ktoré nájdete v našom portfóliu, majú špeciálnu povrchovú úpravu odolnú proti poškriabaniu.

eforma stol
© Ozzio, zrkadlo Raggio

Ručné alebo strojové leptanie používané na tieto efekty je príjemné na pohľad. Toto sklo dodáva priestoru teplo a hĺbku. Okrem toho ho možno použiť na väčšie plochy, ktoré opticky oddeľujú väčší priestor - tento materiál si môžete predstaviť aj ako zabudovanú zástenu alebo ako plochu za kuchynskou linkou. Farby a textúry sa môžu samozrejme líšiť: Od čiernej, ktorá v noci vyzerá ako rieka, až po priehľadnú. Od drobných bodiek pripomínajúcich zárezy zanechané kvapkami dažďa až po veľké „šupiny“ príjemne asymetrických tvarov. 

konferenčné stolíky do obývačky
© Bonaldo. Sklenené konferenčné stolíky Flac sú protipólom robustných kúskov, ktoré si vždy ukradnú trochu miesta pre seba. Flac je optimálnou voľbou, ak hľadáte nižšie konferenčné stolíky, ktoré decentne doplnia zvyšok obývačky. 

Je to tak? Alebo hľadáte ďalšie zaujímavé prvky do svojho interiéru, ktoré nikde inde nenájdete? Skúste sa inšpirovať článkom o obývacích stenách v úplne novom poňatí.