Hľadať

Luxusné obývacie steny

Obývacia stena. Táto formulácia dokáže v dnešnej dobe vyvolať úsmev na perách nejedného človeka. Zmeňme však pohľad - je to názov pre funkčné riešenie, ktoré je ultra exkluzívne novým spôsobom.

Dizajnové obývacie steny 

Aktuálnym módnym slovom je flexibilita a v prípade obývacích stien to platí úplne. "Často sa stretávame s dopytom po nábytku, ktorý dá vyniknúť veľkoryso riešeným priestorom. Naši klienti si už väčšinou neželajú zariadiť miestnosti od jednej do piatich, ale skôr navrhnúť celkové riešenie," hovorí Marek Žemlička, jeden zo zakladateľov spoločnosti Carelli. 

Požiadavka na prepojenie namiesto oddelenia sa bežne týka obývačky a jedálne alebo kuchyne. Vychádza z prirodzených potrieb a dobre zvolená obývacia stena môže poskytnúť úplne novú perspektívu. Ako? Stačí sa pozrieť:

moderný dizajn do obývačky
Zdroj obrázku: Katalóg Alf DaFrè, model Antis

Spoločnosť Alf DaFrè a jej katalóg sa môžu stať vaším sprievodcom svetom geniálnych nápadov v oblasti interiérového dizajnu: špecializuje sa na vstavané riešenia na mieru a práve s Alf DaFrè sa obývacie steny zostavujú ľahko a efektívne. 

Voľne stojaca stena je vlastne dizajnový policový systém, ktorý si môžete zostaviť podľa svojich potrieb - viac uzavretého úložného priestoru, alebo voľný priestor na dekorácie? Výber je na vás. Model Antis (na obrázku vyššie) neuberá na kráse veľkej miestnosti, ale elegantne oddeľuje dve poslania jednej miestnosti.

tv stena na mieru
Zdroj obrázku: Katalóg Alf DaFrè, model Antis

Antis a podobné systémy sú inšpiratívnym riešením, ktoré v priestore pôsobí uvoľnene, ale samozrejme funguje na rovnakom princípe aj pre stenu. Ide skrátka o prístup k téme obývacích stien v súčasnom kontexte. Okrem toho každá televízna alebo obývacia stena dokonale splní svoj estetický účel, ak pre ňu nejakým spôsobom "vyhradíte" celú výšku steny. A v minimalistickom interiéri to platí dvojnásobne: ak vo väčšine miestnosti ponecháte veľa voľného priestoru, jedna "zaplnená" stena bude pôsobiť útulným a obytným dojmom. 

Carelli TIP: Nie je to len miesto pre televízor. Nie je to len miesto pre knihy, dekorácie alebo dokonca krb. V skutočnosti, ak nechcete televízor, nemusí tu ani byť!

tv stena s krbom
Zdroj obrázku: Katalóg Alf DaFrè, model My Space

Na fotografii vyššie vidíte, že možnosti vytvorenia vzhľadu vlastnej obývacej steny sú úplne vo vašich rukách. Interiérový dizajnér sa tu zameral na narušenie klasických očakávaní - úložný systém je robustnejší a širší, než by ste čakali, a krb je hlavným stredobodom pozornosti. A výsledok je skvelý!

Moderná obývacia stena

obyvackova stena
Zdroj obrázku: Katalóg Alf DaFrè, model Go Up

Ďalšou možnosťou je zapustenie do steny a vytvorenie funkčného a dizajnového epicentra bývania. Na obrázku vyššie vidíte jeden zo spôsobov práce s týmto typom - vyzerá celkom výnimočne, no podobný výsledok môžete ľahko dosiahnuť aj vy. Môžeme vám pohodlne pomôcť nájsť ideálny výsledok v závislosti od toho, koľko úložného priestoru potrebujete. Rafinovaným plusom zostáva skutočnosť, že sami rozhodujete o tom, koľko obsahu bude viditeľné a koľko zostane uzavreté za posuvnými dverami.

tv steny
Zdroj obrázku: Katalóg Alf DaFrè, model Go Up

Naše koncepty interiéru ponúkajú veľkú variabilitu. To, čo vidíte na fotografiách, môžete zmeniť podľa svojich požiadaviek - nejde len o rozmanitú škálu farieb, materiálov a povrchových úprav. Ide aj o výšky a hĺbky skriniek alebo políc, ktoré sa dajú kombinovať a dosiahnuť tak krásne a praktické návrhy interiéru.

dizajnové tv steny
Zdroj obrázku: Katalóg Alf DaFrè, model Split

Páčia sa vám ponúkané variabilné možnosti? Potom by sa vám mohol páčiť aj iný článok, ktorý je venovaný výlučne téme vstavaných skríň.