Hľadať

Salone del Mobile sa blíži

Carelli tam bude! Dátum 16.-21. apríla 2024 sme si v kalendári poznačili obzvlášť starostlivo a už sa nevieme dočkať, kedy budeme priamo v centre diania. Salone del Mobile v talianskej metropole každoročne sľubuje nielen lákavú podívanú pre vaše oči, ale aj prepracovaný program plný kvalitného obsahu a zážitkov, vďaka ktorým celé Miláno počas tohto týždňa nábytkového dizajnu ožije.

salone del mobile
© Photo by Gianluca Vassalo © Salone del Mobile.Milano

Talianske postele, taliansky dizajn, talianska jar

Len si to predstavte: Jarný vánok krúži nad mestom, ktoré je jedným z najkrajších na svete, a vy môžete v každom jeho kúsku objaviť nepopierateľný dizajnový status Milána.  Taliansky nábytok navyše nesie vlastnú charakteristickú identitu kvality a vkusu. Na tohtoročnom veľtrhu nábytku Salone del Mobile objavíte, ako zasvätení dizajnéri vidia kúpeľne, sedacie súpravy, osvetlenie, postele, matrace, ale je tu aj sekcia fitness strojov (tých určených pre domácnosť), elektrospotrebičov alebo spa & wellness. Takže vaše kroky na toto podujatie sú absolútne správne, ak uvažujete o novom bývaní na zelenej lúke alebo chcete nájsť tú najdizajnovejšiu kľučku na celom svete. Rovnako tak, ak sa chcete rozhliadnuť, pozrieť si, čo je nové, a nechať sa uniesť všetkým, na čom jednotlivé značky za posledných niekoľko rokov pracovali. Mnohé značky majú na tomto veľtrhu len akúsi upútavku v podobe menšieho stánku, pričom hlavné lákadlo v podobe širšej prezentácie alebo podujatí čaká na hostí v centre. Po skončení veľtrhu sa môžu vydať do mesta a spojiť centrum Milána s prehliadkou hlavných predajní značiek ako MIDJ, DVO, Alf DaFrè, Calia Italia alebo Novamobili, ktoré pozývajú do svojho vlajkového obchodu v Miláne od 16. do 21. apríla 2024 na zmyslovú cestu do sveta dizajnu, udržateľnosti a pohody. Tam sa môžete zasnívať do ich novej kolekcie Details a ako prví uvidíte radu Night.

Aprílový ročník veľtrhu Salone del Mobile je plný noviniek, počnúc novou komunikačnou kampaňou Publicis Groupe a novými výstavnými itinerármi na tému "človek v centre", ale aj vďaka obnovenému partnerstvu so skupinou Lombardini22. Táto významná skupina na talianskej architektonickej a inžinierskej scéne uplatnila neurovedecký prístup k emocionálnemu a podvedomému správaniu ľudí, ktorí počas veľtrhu prechádzajú pavilónmi a stánkami. Následne navrhla zážitky založené na reálnom správaní a nových emocionálnych a zážitkových aktivitách. Inými slovami, vďaka Lombardini22 by mal každý návštevník získať z podujatia absolútne maximum. Zameranie na relevantnosť, počnúc získaním kvalitných kontaktov. 

EuroCucina a iné špeciality

salone di mobile
© Salone del Mobile.Milano, © Photo by Diego Ravier

V dôsledku uvedeného sa organizuje nový paralelný veľtrh EuroCucina, ktorý integruje veľtrh FTK, Technology For the Kitchen, a medzinárodnú výstavu kúpeľní. Nemusíte sa teda obávať, že by ste sa bezcieľne potulovali a nenašli nič zaujímavé. Kuchyne a kúpeľne tak budú pokryté hneď dvakrát a okrem priamo neurovedeckej zostavy veľtrh ponúkne aj niekoľko zážitkových lahôdok. Ústrednými bodmi budú tri veľké inštalácie, ktoré doplnia menšie výstavy, prednášky a ochutnávky spojené so svetom jedla a dizajnu. 

Tip Carelli: Medzi značkami, ktoré nájdete v našom portfóliu, nájdete Cattelan Italia, Nardi alebo aj Bonaldo a Tomasella

Euroluce 2023
Katalóg Tomasella, model Luna

Základné informácie o Salone del Mobile

  • Veľtrh sa koná od roku 1961.
  • Tento rok sa uskutoční už 62. ročník.
  • Každoročne sa koná na výstavisku Rho Fiera v Miláne.
  • Komunikačná stratégia veľtrhu ho posúva od pôvodnej platformy na predaj nábytku k autorite nielen v oblasti bývania, ale aj myslenia o budúcnosti a sociálnych zmenách.
  • Claim, akýsi podtitul značky, znie "Where community evolves", čo v preklade znamená "miesto, kde sa vyvíja komunita".
  • Predstavivosť, vízia, inovácia a udržateľná dokonalosť sú hlavné hodnoty, ktoré súčasnému dizajnu vtlačila riaditeľka veľtrhu Maria Porro.

Maria Porro

Maria Porro, riaditeľka Salone del Mobile.Milano, © Photo by Guido Stazzoni © Salone del Mobile.Milano

Či už navštívite blížiaci sa Salone del Mobile osobne, alebo budete toto dizajnérske dianie sledovať online, je na ňom čo vidieť. Ide o tematicky, kultúrne a technologicky prepracované podujatie, ktoré už dávno nie je len výstavou nábytku.

Uvidíme sa v Miláne, budeme tam!