Hľadať

Himolla: Komfort ako vášeň

Aby sme vám mohli ponúknuť najvyššiu úroveň služieb, v spoločnosti Carelli Praha pozorne sledujeme trh a rozširujeme našu ponuku o nové značky, za ktorých kvalitou si stojíme. Vyslyšali sme rastúci dopyt po skutočne superpohodlnej relaxácii a zaradili sme do nášho katalógu výrobky Himolla. Ich relaxačné pohovky prinášajú nový rozmer odpočinku.

Kvalitné nemecké pohovky

Už viac ako 70 rokov je meno Himolla symbolom jedinečnej kombinácie funkčnosti a pohodlia v dizajnovom nábytku, ktorý vyniká medzi ostatnými značkami. To, čo kedysi začalo ako malá dielňa, sa premenilo na modernú výrobnú spoločnosť s jednou z najväčších tovární na výrobu nábytku v Európe. Celková vízia pretrvala, takže dnes sa zákazníci na celom svete môžu spoľahnúť na značku Himolla, keď chcú niečo naozaj výnimočné - polohovateľné pohovky a kreslá sa vyznačujú funkčnými tvarmi, prvotriednym čalúnením, a čo naozaj stojí za pozornosť, sú elektrické polohovateľné pohovky. 

Luxusné nemecké sedačky
(Zdroj obárzku: Katalóg Himolla, model Sigma)

Himolla sa pravidelne umiestňuje v európskych a medzinárodných rebríčkoch kvality, a to nie je náhoda. Ich mottom je "kvalita bez kompromisov" a každý krok pri výrobe sedacieho nábytku je behom na dlhé trate s veľkolepým finále. Továreň Himolla je známa svojím testovacím laboratóriom, v ktorom sú pohovky vystavené mučeniu, bez ktorého by neboli tým, čím sú. Materiály sa podrobujú oderu, pevnostným a záťažovým testom simulujúcim opakované sedenie. Napríklad sú stlačené 75-kilogramovým závažím až 80 000-krát, aby sa zaručila ich funkčnosť. A naozaj, relaxačné kreslá a pohovky Himolla nie sú z cukru a vydržia. Trvanlivosť a odolnosť zaručuje trojročná až päťročná záruka!

Výrobky Himolla sa vyrábajú v jednej z najmodernejších tovární na nábytok na svete. Ak vás zaujímajú podrobnosti, prečítajte si náš článok POV: Nahliadnite do technologického hubu firmy Himolla.


nemecké sedačky
(Zdroj obrázku: www.himolla.com)

Pohodlie vyžaruje z celého sortimentu kvalitných pohoviek, sedacích súprav a kresiel a nie je v rozpore s estetickou formou. Ak máte čo i len jedno želanie, ktoré si chcete tento rok splniť na ceste za luxusným interiérom, inšpirujte sa napríklad pohovkou Lounger 4905. Multifunkčná pohovka v decentnom, univerzálnom dizajne ponúka niekoľko možností konfigurácie priamo do vašej obývačky. Rohová pohovka? Samostatná pohovka? Alebo štýlová lichobežníková poloha doplnená samostatnými kreslami? Každé sedenie je samostatným rajom, kde si môžete robiť, čo chcete, a potreby ostatných vás raz vôbec nemusia zaujímať. Každé miesto na sedenie sa môže v okamihu stať aj pohodlným ležadlom a každý aspekt relaxu, na ktorý si spomeniete, je už v Himolle premyslený do najmenšieho detailu. Pohovka s relaxačnou funkciou je sofistikovaným ostrovčekom. Extra hĺbka sedenia, opierky hlavy s manuálnym alebo elektrickým nastavením a prepínač, pri ktorom stlačením tlačidla dosiahnete presne takú polohu sedenia a opierky nôh, akú chcete. Relaxačná pohovka ponúka aj drevené úložné prvky s osvetlením, indukčnú nabíjaciu stanicu, port USB a integrovanú zásuvku. Znie vám to ako sen? Nie, je to Himolla.

Podobným typem sedací soupravy s elektrickým polohováním je také model Easy Comfort, nebo další velkolepé pohodlné pohovky, ale i subtilní a minimalistické kusy v mnoha možnostech vrchního čalounění. Kožená sedací souprava z prémiové kůže, nebo elegantní látka? Zvolit si je můžete zcela podle svých představ a pokud byste si přáli přizpůsobit si svou sedací soupravu opravdu do těch nejmenších detailů, máme pro vás dobrou zprávu. Kontaktujte nás a my vám rádi domluvíme návštěvu v německém Bavorsku, kde si v showroomu Himolla můžete personalizovat svůj nábytek na míru včetně výběru tvrdosti sezení, volby hloubky sezení, či jeho výšky. V showroomu Carelli Praha máme k nahlédnutí všechny vzorky materiálů a některé modely.
polohovateľné sedačky
(Zdroj obrázku: Katalóg Himolla)

Polohovacie kreslá a mnoho ďalšieho

Ľahko sa vám môže stať, že si tento sedací nábytok zamilujete natoľko, že sa stane vaším vysnívaným cieľom každého dňa. Himolla vyrába aj dokonalé polohovateľné kreslá. Tie sa dizajnovo výborne dopĺňajú s ostatnými modelmi nábytku - jednotlivé rady sú vizuálne premyslené a dajú sa navzájom veľmi dobre kombinovať. Polohovacie kreslo S-Lounger je dostupné v troch veľkostiach, a ak si do domácnosti zaobstaráte len jedno, pravdepodobne budete hrať s ostatnými členmi domácnosti hru o trón - každý chce jedno pre seba. Koniec koncov, nie je to len relaxačné kreslo vyrobené z pohodlnej prvotriednej kože. Ležadlo S-Lounger je k dispozícii v štyroch elektricky ovládaných verziách. Tie umožňujú nastavenie vysnívanej polohy opierky nôh a operadla, ale napríklad aj funkciu Lift & Rise alebo funkciu Heart Balance podporujúcu správnu funkciu krvného obehu. Neuveriteľné, však? Toto relaxačné kreslo poslúcha vaše povely pomocou manuálneho spínača, bezdrôtového diaľkového ovládania alebo aplikácie - podľa toho, či ste stará škola alebo skúsený maniak.
Viac o technických funkciách a vychytávkach sa dozviete v našom článku Masážne kreslá, alebo niečo ešte lepšie?

relaxačné kreslá
(Zdroj obrázku: Katalóg Himolla, model Sleepoly)

Ani pri práci nemusíte robiť kompromisy, pokiaľ ide o vaše pohodlie. Luxusné polohovateľné kreslo Cosyform Office je reprezentatívnou alternatívou klasickej kancelárskej stoličky. Mäkké polstrovanie, ergonomické pohodlie pre váš chrbát a možnosť oddýchnuť si so zdvihnutými nohami vďaka nastaviteľnej opierke na nohy.

Chcete prvotriedne pohodlie a máte radi rafinované dizajnové riešenia? Potom sa pozrite na Sleepoly. Vďaka štyrom motorom a bezdrôtovému diaľkovému ovládaniu sa kožená pohovka posunie do akejkoľvek polohy a vy ju presuniete - takmer bez toho, aby ste pohli prstom. Relaxačné kreslo na čítanie alebo kožené ležadlo na zdriemnutie po obede. Nezaručujeme však, že sa vám z neho bude chcieť vstávať do večere. Čalúnenie a zaoblené línie sú príjemné na pohľad a dodávajú interiéru pocit útulného pohodlia. Je k dispozícii v 200 farbách kože a dokonca v 600 možnostiach látok. V závislosti od vašich estetických preferencií ju môžete ľahko premeniť na úžasný vizuálny prvok.

Ako už bolo spomenuté, spoločnosť Himolla je veľmi hrdá na štandardy kvality, ktoré poskytuje. Získala množstvo ocenení za kvalitu, materiál a dizajn a pravidelne pozýva nezávislé inštitúcie na návštevu svojho závodu - a vždy ich splní. Každý kus je pevný, ručne vyrobený nábytok a dostáva sa mu tej najlepšej starostlivosti spolu s prvotriednymi materiálmi.

Spoločnosť Himolla sa zaviazala k udržateľnosti, ktorá podľa filozofie jej generálneho riaditeľa Ralpha Bestgena spočíva vo "vytváraní úzkeho prepojenia medzi naším ekologickým, ekonomickým a sociálnym správaním vo vzťahu k využívaniu všetkých zdrojov. Zahŕňa neustále, kritické a transparentné zvažovanie všetkých procesov v spoločnosti a zapojenie zamestnancov do tohto procesu. Každý deň približne 3 000 vysoko motivovaných zamestnancov vyrába jedinečné kusy nábytku. Okrem ich nadšenia, vášne a neustálej snahy o kvalitu si to vyžaduje aj túžbu robiť veci každý deň lepšie."

Ak chcete nájsť dokonalé sedenie do svojej obývačky, jedálne alebo spálne a chcete naozaj to najlepšie, s nábytkom Himolla si vyberiete správne. Mimochodom, táto značka bude jedným z vystavovateľov na bruselskom veľtrhu nábytku!