Hľadať

TRENDING: Čo je Unexpected Red Theory?

Dizajn sa môže zdať ako počasie plné zmien. Ale nebojte sa, nepotrebujete nový dizajn interiéru na každé ročné obdobie. Namiesto toho sa zamerajte na bytové doplnky a triky, ktoré dodajú vášmu domovu šmrnc. Pozývame vás napríklad na tento roztomilý trend, ktorý vás zahreje pri srdci nielen na Valentína!

valentín
Zdroj obrázku: Katalóg Ditre Italia, model Kanaha

Unexpected Red Theory sa dá preložiť ako Neočakávaná teória červenej farby a možno ste sa s ňou už stretli v časopisoch alebo na internete. Čo to je?

Je to koncept zariaďovania interiéru, ktorý pracuje len s červenou farbou a len s jedným predmetom. Ako lusknutím prstov však dodá každému priestoru energiu a šmrnc a vášmu mozgu pripraví chutné dopamínové sústo. Správne aplikované pravidlo spočíva v pridaní jedného červeného prvku do priestoru, v ktorom sa nenachádzajú žiadne iné červené predmety alebo zdanlivo ani nezapadajú do zvyšku interiéru.


darcek na valentina
Zdroj obrázku: Katalóg Bonaldo, model Picabia

Iluzórny nesúlad hrá s ľudskou pozornosťou vzrušujúcu hru. Červená farba priťahuje, ale aj varuje prehistorickú časť nášho mozgu. Ale pretože červená dominuje len jednému prvku v miestnosti (váza, časť steny, komoda, vankúš...), mozog vyšle malý známy impulz na upokojenie a prekvapenie z červenej sa uloží ako priaznivý, žiaduci a osviežujúci zážitok. Zaujímavé, však?

Zdá sa, že na prekvapení červenou farbou niečo je. Ak sa zaujímate o Instagram, vyhľadajte si hashtag #Unexpectedredtheory a uznajte sami - konvenčná logika dizajnu sa už niekoľko rokov zámerne prevracia a živé, atraktívne farby si opäť našli cestu do moderného bývania.

TOP 3 TIPY, ako na červenú

 • FIFTY SHADES OF RED - Experimentujte s možnosťami, ktoré ponúka červená farba. Ak sú pre vás svetlé odtiene príliš, pozrite sa, aké nádherné sú odtiene ako Burgundy alebo Maroon.

  valentínsky darček
  Zdroj obrázku: Katalóg Bonaldo, model Artika
 • ČERVENÉ ŽIDLE - Prelínajú sa s históriou a objavujú sa ako trendové dizajnové kúsky. Napríklad Ludwig Mies van der Rohe, tvorca vily Tugendhat, navrhol ikonickú "barcelonskú stoličku". Jej červená kožená verzia sa neskôr stala možno ešte populárnejšou ako prvá, slonovinová verzia. Väčší červený kúsok vo vašej obývacej izbe dokonale spĺňa to, čo sa od teórie neočakávanej červenej očakáva.

  luxusný darček
  Zdroj obrázku: Katalóg Bonaldo, model Venere

 • EXPERIMENT ALEBO MALÝ ŠOK? Práve o tom je celý červený prístup. Ak dáte tejto sýtej farbe šancu, využite ju ako odrazový mostík na vyskúšanie aj atypických tvarov, materiálov alebo vzorov.

  luxusný nábytok
  Zdroj obrázku: Katalóg Bonaldo, model Backdrop

Páči sa vám táto módna vlna? Alebo je váš estetický radar zameraný skôr na jemnejšie vlny? Potom máme niečo aj pre vás - dokonale decentnú farbu roku 2024: Peach Fuzz!