Hľadať

Nábytkársky veľtrh Feria Hábitat Valencia

Ďalšia udalosť, ktorú treba zaznamenať, ak jednoducho milujete dizajn!
V dňoch 19. až 22. septembra 2023 sa vo Valencii predstaví to najlepšie z oblasti nábytku a osvetlenia a vy tam môžete ísť aj vtedy, ak je pre vás zariaďovanie a dekorovanie zatiaľ španielskou dedinou. Ide predsa o medzinárodnú prehliadku nábytkárskeho priemyslu a, prirodzene, vystavovať bude mnoho španielskych značiek. A najmä tie tu stoja za peknú dizajnovú degustáciu.

Oslava tvorivosti v španielskom takte

Svietidlá, luxusné koberce, ale aj postele, dizajnové zvukovoizolačné panely a sekcia Salón Nude, ktorá odhalí mladé začínajúce talenty a ich inovatívny pohľad na dizajn. 
Na festivale dizajnu Feria Habitat sa predstavia mnohé známe značky, ktoré už poznáte: Nardi outdoor furniture, portugalský Stylish Club alebo Tomasella, o ktorej sme vás informovali tu.

veltrh nábytku

(Zdroj obrázku: Oficiálný web organizátora, https://www.flickr.com/photos/feria-valencia/48760807227/in/album-72157710825689528/).

Hlavným lákadlom je však španielska nábytková scéna, ktorá ponúka špecifickú estetiku a prístup. Ak totiž táto tvorba v niečom vyniká, je to jej kontinuita s tradíciou. Nesie v sebe bohatú geokultúrnu autenticitu - miešajú sa v nej mestské trendy, stredomorský štýl, ale aj orientálne vplyvy a živá, pestrá kreativita veľkomiest, ktoré každý deň ožívajú vlastným energickým ruchom. 

Čo stojí za pozornosť?

  • Alfombras Veo Veo: Z jej portfólia si snáď ani nemožno nevybrať. Originálne vzory a dokonalé remeselné spracovanie luxusných vlnených kobercov vás zaujmú aj svojou odolnosťou. Dotyk so zemou ešte nikdy nebol taký príjemný!

  • Fokobu: Moderné osvetlenie, najmä kolekcia závesných lustrov a nástenných svietidiel. Pokiaľ ide o dizajn interiéru, pomocou osvetlenia môžete okamžite vyčarovať požadovanú atmosféru a estetiku v domácich aj komerčných priestoroch. V móde sú prírodné materiály, ale aj sklo, najmä v organických tvaroch.

moderný dizajn

(Zdroj obrázku: Katalog Fokobu, https://www.fokobu.com/wp-content/uploads/2021/03/catalogo_fokobu_digital.pdf).

  • Lladró: netradičná koncepcia výroby porcelánu. Dekorácie, lampy, šperky, stolový riad alebo difuzér vône, ktorý vám svojou vizuálnou hodnotou vyrazí dych. Absolútne oslnivé kolekcie oslavujúce konvenčné a veľmi moderné motívy.

Valencia je vďaka svojej strategickej polohe ideálnym mostom medzi kontinentmi a trhmi. Podujatie slúži ako dôležité spojenie medzi Európou, arabskými krajinami, Áziou a Latinskou Amerikou. Práve toto prelínanie kultúr a vplyvov robí z tohto podujatia viac než len obchodný veľtrh; je to kultúrna výmena, zbližovanie myšlienok a odrazový mostík pre inovácie.

Viac ako 80 000 m2 výstavnej plochy a celá hala venovaná tkaninám a textíliám pre domácnosť (vďaka súbežne prebiehajúcej výstave Home Textiles Premium by Textilhogar), prednášky na aktuálne témy z oblasti cestovného ruchu a hotelierstva, ako aj fascinujúce prezentácie zamerané na dizajn potravín.
Pôsobivá bude dokonca aj účasť profesionálov. Napríklad inšpiratívny Diego Gronda, zakladateľ značky nesúcej jeho meno, predstaví svoje štúdio architektúry a interiérového dizajnu s výrazným umeleckým presahom a medzinárodným vplyvom. Héctor Serrano zasa predstavuje súčasnú špičku dizajnérskej scény a má na konte množstvo ikonických objektov, od nábytku až po interiérové dekorácie. Ak máte záujem o presah b2b a obchodné príležitosti, môžete sa tu zamerať na exportné platformy, ako aj na začlenenie miestnych španielskych značiek do svojho portfólia. Bude z čoho vyberať.