Hľadať

Allain Gilles: muž, ktorý nasledoval svoje ikigai

Životopis tohto belgického dizajnéra nábytku bude určite zaujímavý: Narodil sa v roku 1970 a vyštudoval politológiu, po ktorej získal magisterský titul v oblasti marketingu. Potom päť rokov pracoval vo svete financií. Tam, kde sa kapitola jeho profesionálneho vzdelávania mohla skončiť, sa vlastne začala - s morálnou podporou manželky odišiel do francúzskeho Valenciennes, kde vyštudoval priemyselný dizajn a v roku 2007 si otvoril vlastné štúdio.
A bolo to dobré rozhodnutie!

Dizajnové postele aj stolíky, ktoré bavia

Svoj konzistentný štýl dizajnu nábytku našiel pomerne skoro. Je priamy a jasný. Nemusíte v ňom však hľadať skryté požiadavky, a ak sa rozhodnete zaobstarať si niektorý z jeho charakteristických kúskov, odmení sa vám dokonalým spracovaním a vnesie do vášho interiéru hravosť. V Carelli Praha milujeme jeho luxusný jedálenský stôl Big Table. Masívny stôl navrhnutý pre Bonaldo so zaujímavým dizajnom nôh sa dodáva v niekoľkých dizajnových variantoch. Stôl z masívu poskytuje extra priestor pre nohy, je investíciou na desaťročia a variant s farebnými nohami je vďaka kombinácii s kvalitným drevom zábavný, ale nie infantilný. Práve za tento stôl získal Gilles jedno z prestížnych ocenení pre dizajnérov, The Good Design Award. Získal aj desiatky ďalších, vrátane ocenenia Red Dot Design Award v kategórii Best of the Best za stôl Welded. Sám tiež pravidelne zasadá ako porotca v dizajnérskych súťažiach.

dizajnový stôl

(Zdroj obrázku: Katalóg Bonaldo, model Big Table)

Jeho práca je veselá, ale veľmi moderná. Krivky a farby, ale možno aj mach! Navrhol napríklad inštalácie a interiérové doplnky, ktoré sú vyrobené zo živého machu, ktorý bol ošetrený tak, aby vydržal niekoľko rokov. Nepredstavujte si však žiadne domčeky na mušej nohe. To je
Ide o vkusné predmety, ktoré vďaka svojim vlastnostiam pomáhajú znižovať stres, a Gilles na ne stavil aj ako na veľmi účinnú zvukovú clonu. Kam inam by sa takéto originálne dielo hodilo, než do pracovného priestoru? Táto téma je Gillesovi blízka - navrhol celý rad dizajnového kancelárskeho nábytku a riešení pre open space pracoviská. Pod značkou BuzziSpace priniesla jeho vynaliezavosť zaujímavé výsledky pre miesta, kde musí spolunažívať veľká skupina ľudí. BuzziHub, dizajnová odhlučnená kója, ktorá štýlovo nahrádza veľké rokovacie priestory, telefónne búdky alebo spoločné stoly len s vlnovcovou zástenou, aby sa minimalizoval hluk v kancelárii.

Spolupracoval so spoločnosťami ako Varaschin, Bonaldo, GreenMood a my Alaina Gillesa oceňujeme za jeho kreativitu. Svet možno prišiel o potenciálneho politológa alebo marketingového špecialistu, ale bol obdarovaný talentovaným dizajnérom so zmyslom pre humor. Jeho práca je veselá a zároveň luxusná - kombinácia, ktorá sa dosiahne len zriedka.