Hľadať

TOP 3 moodboardy a váš osobný dizajnový manifest

Moodboardy bežne používajú interiéroví dizajnéri a tvorcovia, pretože cesta od nápadu k realizácii je vydláždená mnohými aha-momentmi a mnohými zmenami. Pozrite sa napríklad na tvorivý proces, ktorý používa Giuseppe Viganò. Nezameniteľná kolekcia Dandy Home pre spoločnosť Gamma Arredamenti je postavená na jedinečných vizuáloch, ako aj na kompozícii výnimočných tvarov, materiálov, farieb a textúr.

kožené sedačky
kožená sedačka

Zdroj obrázkov: Oficiálny profil spoločnosti Gamma Arredamenti na Facebooku umožňuje nahliadnuť do procesu tvorby luxusného kresla Cocoon z kolekcie Dandy Home.

Vytvorenie vlastného moodboardu zahŕňa zostavenie prvkov a ich vyskúšanie. Nie je to nič zložité, ale je to okamžitý spôsob, ako vnímať maximum na prvý pohľad. Ale aj dotyk. Môžete pohladiť štruktúru dreva, ktoré vyberáte na jedálenský stôl, vybrať si vhodný povrch kože alebo si pozrieť jednotlivé očká v čalúnnickej látke.

Dizajnový nábytok podľa vás

"Dizajn interiéru pre nás nie je o tom, aby sme vás presvedčili o tom, čo sa nám páči. V našej rodinnej firme nám veľmi záleží na tom, aby výsledok niesol odtlačok vašej individuality, a náladové tabule v našom showroome sú na to jednoduchým, ale dokonalým nástrojom," hovorí Miloš Žemlička, zakladateľ spoločnosti Carelli.

"Často naši zákazníci napríklad prichádzajú s hotovou predstavou svojej budúcej obývačky a kuchyne, ale ak majú možnosť poskladať si pred sebou všetky materiály so všetkými ich aspektmi, tvorivý proces často naberie na obrátkach. Zákazník potom vlastnými očami (a inými zmyslami) objaví ďalšie netušené možnosti."

Rozloženie materiálov v interiéri je teda jedným zo zásadných rozhodnutí, ktoré spočíva na vás. 

Pomocou moodboardu vyjadríte svoj osobný dizajnový manifest a je len na vás, či sa bude týkať jednej konkrétnej miestnosti alebo celého domu či bytu.

Pre inšpiráciu vám prinášame 3 najlepšie moodboardy, ktoré si našli svoje miesto na popredných priečkach v dizajne: 

1. PEARL je koncept od spoločnosti Bonaldo, ktorý využíva zaujímavú kombináciu teplých a studených tónov sivej, orechového dreva a kvalitnej anilínovej kože v hnedom odtieni. Výhodou zostavenia vlastnej náladovej dosky je aj to, že je len na vás, aký materiál si vyberiete. Napríklad náladový panel PEARL vám umožňuje vybrať si stôl z orechového dreva, drevenú podlahu a veľkú koženú pohovku. Ak však chcete, môžete dať hlavné slovo sivým perleťovým odtieňom a zemitá hnedá sa môže v interiéri mihnúť len ako náznak, napríklad ako konferenčný stolík. Ak chcete získať viac inšpirácie, pozrite si napríklad pohovku Aliante.

industrialny nabytok
Zdroj obrázku: Katalóg Bonaldo

2. GOLDEN BROWN je vznešený, ale triezvy obraz. Ukazuje, ako skvele môže prírodná tkanina vyzerať vedľa mramoru a ako zlatý matný kovový povrch (možno na doplnkoch alebo nohách stola) rozžiari čokoládové a terakotové odtiene jemne brúsenej kože. Podobný štýl je skvelý pre komerčné priestory alebo rekreačné objekty, ktoré chcú žiariť luxusom. Páči sa vám napríklad okrúhly stôl Round Imperial?

najlepší nábytok
Zdroj obrázku: Katalóg Bonaldo

3. SAND inšpiruje jemnosťou a ukazuje, že na detailoch záleží. Rafinovaná trojkombinácia poťahových látok otvára široké možnosti práce s nimi a ich dopĺňania. Hrubo čalúnené jedálenské stoličky (napríklad Vela) vyzerajú obzvlášť dobre pri svetlom mramorovom stole. Pieskové odtiene prinášajú ďalší bonus - patria do skupiny neutrálnych dizajnov, čo umožňuje doplniť ich veľmi výraznými farebnými doplnkami a komponentmi. 

predaj nábytku
Zdroj obrázku: Katalóg Bonaldo

Postavíte si aj vy vlastný moodboard? Stačí to vyskúšať! Je to okamžitý spôsob, ako sa nanovo pozrieť na svoje obľúbené materiály a vydať sa na vzrušujúcu cestu, na konci ktorej si môžete byť istí, že ste si vybrali presne to, čo chcete - interiér šitý na mieru.