Hľadať

Interiérové doplnky na Maison&Objet 2023

Výstava dizajnu a nábytku Maison&Objet je známa ako moderná platforma, ktorá ponúka inšpiratívne dizajnové unikáty, ako aj nápady a produkty pre veľké interiérové projekty. 
Tento rok v septembri Paríž rozžiari najmä repertoár zameraný na bytové dekorácie, doplnky a ďalšie módne prvky, ktoré zohrávajú v interiérovom dizajne nezastupiteľnú úlohu. A ako každý rok, ani zďaleka nepôjde len o výstavu nábytku.

Veľtrh nábytku a oslava hedonizmu

design week

Zapíšte si dátum 7. až 11. septembra 2023 a choďte si zvýšiť hladinu radosti a endorfínov. Organizátori sľubujú doslova "výlet za rozkošou" a radi by k vám dostali farby, extravaganciu, odvahu a humor - veľmi potrebné ako odpoveď na nestálosť a krízu súčasného sveta.
15 sektorov, 750 značiek, 2 nové priestory, 30 konferencií a podujatí a 15 veľkolepých inštalácií, ktoré budú prepojené tromi hlavnými témami: "Zvodná expresivita, oslobodzujúca kreativita a zvýšená citlivosť." Niet sa čomu brániť, však? A práve to je na tomto dizajnérskom podujatí skvelé. Veď parížsky Maison&Objet zďaleka nie je len výstavou predmetov alebo predajným veľtrhom. Vždy sa snažila dotknúť svojich návštevníkov prostredníctvom predmetov a príbehov svojich umelcov, upozorniť na aktuálne témy, slúžiť ako veľkolepá prehliadka úžitkového umenia a v priebehu rokov vybudovať komunitu ľudí naladených na rovnakú vlnovú dĺžku. 
Ak je aj váš pomyselný prijímač naladený na súčasné expresívne umenie pretavené do predmetov, ktoré prinášajú každodennú radosť, a zároveň sa chcete naladiť na pozitívnu energiu, nenechajte si ujsť toto podujatie. Vo francúzskej metropole, ktorá je vždy vhodným dejiskom tohto týždňa dizajnu, ste dve hodiny od pražského letiska a na nudu a šeď tu nebude priestor. Mesto ožije dizajnom, množstvom sprievodných akcií, pop-upov a párty, načerpáte farebnú energiu a možno si domov prinesiete aj nejaký krásny maximalistický šperk.

Bytové doplnky plné radosti

domáce dekorácie

Hravé flakóny na parfumy, značka Reflections Copenhagen. Zdroj obrázku: Zdroj: tlačová správa Maison&Objet.

September 2023 bude klásť dôraz na interiéry a doplnky, ktoré oslavujú pohodu a ducha radosti a rezonujú s kreativitou. Spomenieme napríklad: 

Born 2 Flaaunt Limited, indickú značku luxusných doplnkov, ktoré obsahujú tie najkrajšie darčeky, ak radi vidíte radosť v očiach toho, koho obdarúvate. 

Weldaad Authentic Interior, holandské potešenie s pridanou hodnotou, ktoré oceníte, ak ste blázni do kvetinových vzorov a kvalitnej posteľnej bielizne.

Sandrine Tortikian, francúzska umelkyňa, ktorá sa vie hrať s perspektívou a okrem iného vyrába nádherný riad a iné doplnky na štýlové stolovanie. 

Tuttoattaccato, talianska značka ručne vyrábaného skla. Dizajnové poháre, ktoré vo vás vyvolajú chuť oslavovať. Pozrite si napríklad ich letnú edíciu, ktorá je plne v súlade s tohtoročnou témou. 

Od rozmarných doplnkov až po umelecké dekoratívne prvky - podujatie je zdrojom inšpirácie, ako vdýchnuť priestorom charakter a emócie. Obrovskou výhodou je aj to, že na jednom mieste môžete vidieť najzaujímavejší mix z celého sveta.
dizajn

Vlevo: Stolička od Matière Griseho, vpravo: Značka Theoreme Editions a stolička Banc Constantin z farebné živice. Zdroj obrázku: Tlačová správa Maison&Objet 2O23.

Na veľtrhu Maison&Objet 2023 nájdete aj tradične znamenitú a originálnu kulinársku sekciu, ktorá bude tiež rezonovať s témou pohody a pôžitkárstva, ako aj sekciu venovanú doplnkom a dekoráciám súvisiacim s filozofiou wellness. Skvelá príležitosť premeniť toľko potrebnú starostlivosť o seba a nanovo ju definovať napríklad prostredníctvom revitalizácie kúpeľne alebo relaxačných priestorov vášho domova.

Tlačová správa s fotografiami použitými v tomto článku je k dispozícii online tu.