Hľadať

Toaletný stolík ako miesto krásy

Nezáleží na tom, či ste žena, ktorá rada nosí výrazné líčenie. V skutočnosti je stolík na líčenie spôsob, ako si doma vytvoriť zónu len pre vás. Nie je to zďaleka len stolík so zrkadlom - je to miesto, kde si môžete nájsť chvíľku na starostlivosť o seba a zaplniť ho všetkým, čo vám robí radosť. Krása je len bonus.

(Zdroj obrázku: Katalóg Bontempi Casa, model Vanity)

Moderný kozmeticky stolík ako dizajnový prvok

Rituály robia dni krajšími a ľudia, ktorí do svojej rutiny pridávajú malé kúsky niečoho, čo majú radi, sa celkovo cítia v živote oveľa spokojnejší. Čo to znamená? Rituálom môže byť čokoľvek. Kvalitné a príjemné víkendové raňajky s rodinou, prechádzka, pri ktorej necháte telefón vo vrecku a vychutnávate si počasie počas dňa, alebo polhodinové čítanie pred spaním.

V dnešnej dobe ženy každý deň plnia niekoľko úloh naraz, a skôr než zajtra ráno vstúpite do tej svojej, skúste si predstaviť, ako pokojne sedíte pri toaletke a plníte niekoľko služieb naraz. Tu si môžete pokojne vypiť horúcu rannú kávu, prelistovať diár a začať s kozmetickou rutinou. Navyše, inteligentné ženy vedia, že kozmetický kozmeticky stol, kde máte všetky svoje veci po ruke, je oveľa lepšou alternatívou, ako keby ste sa mali pred zrkadlom v kúpeľni pretĺkať s ostatnými členmi domácnosti. Radosť urobí aj vašej kozmetike - úložné priestory, ozdobné krabičky alebo zásuvky sú suché a tmavé miesta bez vlhkosti a teplotných výkyvov, ktoré všeobecne prospievajú akejkoľvek kozmetike od krému po parfum.

Malovací stolík má ešte jednu veľkú výhodu: V porovnaní so zúrivým prehrabávaním kúpeľňových skriniek môžete všetko potrebné umiestniť do šikovných organizérov a nestojí vás to takmer žiadny priestor navyše. Napríklad stolík Vanity table od spoločnosti Bontempi Casa je štýlový multifunkčný stolík, ktorý možno umiestniť k stene ako make-up stolík alebo ho využiť akýmkoľvek iným spôsobom, napríklad ako dizajnový stôl alebo úložný priestor na noviny a časopisy. Je krásny a jeho štíhle línie a nápaditý dizajn ľahko zapadnú do akéhokoľvek štýlu interiéru. Tento typ nábytku odporúčame umiestniť tak, aby mal čo najviac denného svetla - ak ho chcete používať na jeho primárny účel, najlepšie sa bude hodiť k dekoratívnej kozmetike. Ak to nie je možné, ponúkame vám trik hollywoodskych hviezd: ak sa líčite večer alebo tam, kde nie je denné svetlo, vyberte si toaletný stolík s osvetlením, ktoré kombinuje žlté a biele svetlo.

kozmetický stol

(Zdroj obrázku: Katalóg Bonaldo, model Coseno)

TIP: Nájdite si stoličku k toaletnému stolíku, ktorá sa vám páči. Pravdepodobne na nej nestrávite dlhé hodiny a toto miesto si vytvoríte podľa seba. Doprajte si preto aj trochu estetického rozmaznávania a nebojte sa dizajnovej stoličky, ako napríklad Lea, ktorú navrhol Paolo Vernier, alebo taburetky k toaletnému stolíku. Ten môže mať aj úložný priestor, ktorý ukrýva fén, zásobu kozmetických pomôcok alebo iné artefakty, bez ktorých sa ako správna žena nezaobídete. Toaletný stolík s taburetkou vyzerá v miestnosti veľmi dobre, pretože nezakrýva samotný stolík, a ak taburetku jednoducho presuniete inam, stolík sa okamžite zmení napríklad na konzolový stolík pri stene. Inšpiráciou vám môže byť okrúhla stolička Mater Familias od Calia Italia alebo kreslo Camilla od Cattelan Italia... Ak hľadáte niečo typovo úplne odlišné, v sortimente MIDJ nájdete aj zaujímavé a moderné stoličky.

Kozmetický stolík s osvetlením, či bez?

Odporúčame vám vybrať si ho, aby ste boli krásna čo najdlhšie. Keďže ide v podstate o pracovnú plochu, ktorá môže prísť do kontaktu s látkami obsiahnutými v kozmetike, nekvalitný povrch sa jednoducho neoplatí. Ľahko by ste oľutovali, keby ste mali na stole krúžok od čajovej šálky alebo krému, ktorý sa nedá odstrániť. Ideálne riešenie ponúka napríklad talianska spoločnosť Bonaldo s modelom Asia. Jeho vrchná doska môže byť z mramoru alebo keramiky a okrem toho, že je sofistikovaný a úžasne elegantný, odstránením zrkadla sa tento toaletný stolík môže stať aj multifunkčným nábytkom na akékoľvek iné použitie, ktoré vás preň napadne.

Ak hľadáte niečo trochu iné a chcete, aby váš stolík na šminky vynikol, a nie splynul s okolím, dobre si pozrite model Venus, ktorý tiež vyrába spoločnosť Bonaldo. Jeho príjemne dynamická asymetria a použitie kombinácie keramickej dosky, neobvyklej kovovej konštrukcie a orechového dreva je prejavom dokonalého štýlu. A o ten nám v prípade kozmetických stolíkov ide, však?

kozmetický stolik

(Zdroj obrázku: Katalóg Bonaldo, Model Venus)

Tento kus nábytku je ideálny aj ako darček pre mladú dámu. Dievčenské toaletné stolíky sa stávajú obľúbenou súčasťou izieb mladých žien z rovnakého dôvodu ako u ich mamičiek - je to jednoducho ich priestor a miesto, kde môžu podľa ľubovôle experimentovať s líčením, ako aj pripravovať sa do školy alebo sa venovať tvorivým činnostiam.

Prajeme všetkým ženám, aby si našli čas a priestor len pre seba, a my v Carelli vám s výberom radi pomôžeme.