Hľadať

Kancelársky nábytok, inšpirácia pre váš úspech

Či už za svojím pracovným stolom zhromažďujete údaje, čísla a analýzy, alebo pri ňom sedíte a čakáte na svoju múzu pre tvorivú kariéru, jedno je isté: Je to len váš malý svet a niekedy v ňom potrebujete zostať trochu dlhšie, takže by vám mal byť čo najpohodlnejší.

Dizajnový nábytok reprezentuje

kancelarske stoly

(Zdroj obrázku: Katalóg Cattelan Italia, model Nasdaq Keramik)

Je dôležité myslieť na celkový štýl kancelárie, ktorý vám bude v ideálnom prípade vyhovovať. Dávate prednosť ľahkému minimalizmu dizajnového kancelárskeho stola, ktorý vám nebude prekážať v sústredení, alebo máte profesiu, ktorej by prospela dominancia klasického a luxusného stola? Zvážte, akým činnostiam sa počas pracovného času venujete najčastejšie a aké predmety na svojom stole potrebujete. Sú to dva monitory alebo stohy papierov? V závislosti od vášho zamerania odporúčame zvoliť ideálnu veľkosť. Avšak aj v prípade, že potrebujete len svoje myšlienky a zápisník, priestranný stôl zabezpečí, aby sa vaše návštevy cítili pohodlne, a stôl môžete využiť aj ako príležitosť vyjadriť časť svojej osobnosti prostredníctvom dekorácie alebo zaujímavého interiérového doplnku. Čo tak predmet, ktorý odkazuje na vašu záľubu, alebo portrét, ktorý prostredníctvom dobre zvoleného obrazu na stene ilustruje, kto ste a v čo veríte? Môže to byť aj milá spomienka spojená s vašimi deťmi alebo zbierka kníh, na ktorú ste hrdí. Aj veľmi formálne prostredie môže práve týmito detailmi získať príjemný nádych dôvery.

moderne pisacie stoly

(Zdroj obrázku: Katalóg Bontempi Casa, model Zac)

Každý pracovný priestor bude oveľa príjemnejší, ak sa zameriate aj na oddychovú zónu. Nemusí byť dominantou priestoru, ale môže ľahko prispieť k pocitu elegantného relaxu - vkusným riešením je pohodlná pohovka, ktorá každého pozýva na posedenie a dáva mu pocit, že je vítaný. Napríklad pohovka Toby Wing (Calia Italia) s polohovateľnými podrúčkami je nadčasová, a preto sa hodí takmer do každého interiéru. Je subtílna, pohodlná a môžete si na nej aj oddýchnuť, ak vám niekedy bude priťažko. Ak bojujete s veľkosťou kancelárie a je vám ľúto každého voľného štvorcového metra, elegantným riešením môže byť dizajnové kreslo s taburetom alebo luxusný konferenčný stolík. Korunou vášho pracovného interiéru je kvalitný kávovar priamo vo vašej kancelárii - vôňa čerstvo namletej kávy vás bude tešiť a vašu kanceláriu urobí ešte obľúbenejšou.

relaxačné kreslo

(Zdroj obrázku: Katalog Himolla, model Cosyform Office)

Kancelárske kreslo alebo otočná stolička?

Dizajnový kancelársky nábytok a pohodlie sa už dávno navzájom nevylučujú. Pri výbere kvalitnej kancelárskej stoličky myslite v prvom rade na seba a vyberte si takú, ktorá je ergonomicky tvarovaná, pohodlná a stane sa vám doslova oporou. Ak si máte vybrať medzi dizajnom a pohodlím, vyberte si to druhé. Za toto rozhodnutie budete vďační, pretože prácou trávime približne tretinu svojho života.

TIP NA ZÁVER: Ak máte veľký priestor, zvážte aj úložné priestory - chaos môžete vždy upratať na zajtra a uzamykateľné regály alebo komody pomôžu vašej pracovni vždy urobiť dobrý dojem. Nezabudnite ani na vhodné osvetlenie pracovne - príliš málo svetla unavuje, príliš ostré svetlo nie je príjemné. Výber svietidiel a farby svetla už závisí od vášho vkusu, ale samozrejme by mal byť v súlade s celkovým štýlom. Samozrejmosťou by mala byť pekná a kvalitná podlahová krytina, ktorá nie je náchylná na poškodenie, a rýchle internetové pripojenie. Už viete, ako bude váš pracovný vesmír vyzerať?