Hľadať

Paolo Cattelan, majster elegancie v nábytkárskom priemysle

Ako sa dočítate v článku Cattelan Italia, výrobca luxusného nábytku, Paolo je spolu so svojím bratom Lorenzom predstaviteľom druhej generácie úspešnej značky Cattelan Italia. Narodil sa v roku 1973 v Thiene, malom mestečku v severnom Taliansku. Po štúdiu na Politecnico di Milano spolu s rodinou sa stal špičkovým študentom a okrem iných oblastí je jednou z tvorivých síl spoločnosti.

Taliansky nábytok nadčasovej hodnoty

Paolo zdedil talent pre estetické remeslo po svojich rodičoch, ale pridáva k nemu typický rozmer inovácie. Hoci jeho rodičia Giorgio a Silvia začínali s výrobou mramorových stolov, dnes je spoločnosť Cattelan Italia známa aj inými prvotriednymi materiálmi. Ide najmä o dizajnové jedálenské stoly s keramickou úpravou Marmi, sklenené stoly Crystalart, originálne umelecké povrchy alebo nádherné kombinácie vzácnych drevín. Niektoré dizajnové techniky si značka nechala patentovať a jej klienti sa tešia z ich vlastností.

Paolo Cattelan je presvedčený, že okrem vizuálnej a funkčnej dokonalosti je jedným z aspektov aj trvanlivosť. Materiály sú preto vyvinuté tak, aby prešli prísnymi testami odolnosti ešte predtým, ako sa dostanú do domovov svojich nových majiteľov. Mimochodom, vedeli ste, že napríklad keramické povrchy stolov patria medzi najodolnejšie materiály?

dizajnový nábytok

(Zdroj obrázku: Katalóg Cattelan Italia, model Giano Keramik)

Paolo vníma interiérový dizajn ako príležitosť pohrať sa s perspektívami a vniesť funkčný luxus do každodenného života. Jeho návrhy sa vyznačujú čistými líniami, minimalistickým poňatím a nápaditými koncepciami. Ak si myslíte, že niektoré jeho výrobky nie sú ničím novým, opak je pravdou. Tam, kde vidíte napríklad "len" geometrickú lineárnosť, má vyniknúť prvotriedne remeselné spracovanie a detaily, ako je ručne prešívaná koža. A práve tieto neutrálnejšie kúsky dizajnového nábytku o to vkusnejšie zvýrazňujú tie pôsobivé, umelecké a sochárske.

Typickým príkladom je kombinácia jedálenských stolov a stoličiek. Stoličky Paolo Cattelan jemne dopĺňajú moderné jedálenské stoly, často s výrazným charakterom - pre ilustráciu sa pozrite na ikonické stoly ako Spyder, Skorpio, Atrium alebo Tyron. Tieto a ďalšie modely priťahujú zákazníkov svojou kvalitou a nápaditou estetikou, ktorá hovorí moderným jazykom dizajnu.

dizajnové jedálenské stoly

(Zdroj obrázku: Katalóg Cattelan Italia, model Tyron Wood)

Moderný nábytok do jedálne a stovky ďalších produktov, ako sú luxusné komody, konferenčné stolíky, ale aj doplnky alebo dokonca knižnice, vytvárajú skutočne veľkolepé portfólio produktov. Môžu zariadiť celý dom a sú obľúbené aj pre komerčné projekty, ako sú reštaurácie, hotely, bary a iné účelové iniciatívy. Ak sa dá identifikovať jeden spoločný menovateľ, je to nadčasová elegancia.

Nielen vďaka Paolovi je Cattelan Italia popredným svetovým výrobcom luxusného nábytku, ktorý poskytuje svojim zákazníkom výstižné a príťažlivé návrhy.