Hľadať

Ako sa býva v najluxusnejších apartmánoch na svete?

Najdrahší apartmán na svete sa v súčasnosti nachádza v ženevskom hoteli President Wilson. Ak máte 83 000 dolárov, môžete tu stráviť jednu noc. Toľko stojí priestor s dvanástimi spálňami, rovnakým počtom mramorom obložených kúpeľní a terasou s výhľadom na alpský masív. Mnohé hotely dnes majú podobne luxusnú ponuku a snažia sa nalákať klientov, ktorí ocenia ich úsilie.

najluxusnejsie hotely

Interiérový dizajn takýchto apartmánov je vlastne dosť zaujímavá disciplína. Samozrejme, ide predovšetkým o luxus a mimoriadny komfort hostí. Luxus tu neznie vo svojej sprofanovanej verzii, ale ako dokonalá súhra rozmaznávania všetkých zmyslov. Vizuálne vnímanie je určite jednou z hlavných disciplín: luxusný nábytok nesmie byť nič menej ako to najlepšie. Kamkoľvek sa oko hosťa pozrie, jeho pocit by mal byť - skrátka - dokonalý. Prvky nábytku, ktoré sú spoločné snáď pre všetky luxusné apartmány, nie sú len kožené pohovky, ale práve tie najmenšie detaily najvyššej kvality. V najluxusnejších hoteloch nájdete skutočné skvosty.

Rozmýšľate nad krátkym videohovorom pred popoludňajšou siestou? Potom sa budete môcť usadiť do pracovného kresla z celokoženej kože, ktoré je súčasťou tých najlepších služieb. Chcete si vychutnať aperitív? Izbová služba vám ho doručí na mramorový stolík v limitovanej edícii a súprava predjedál s vašou menovkou bude pravdepodobne hotelovou zaujímavosťou. Je čas ísť spať? Pravdepodobne zaspíte ako vážený člen aristokratickej rodiny na špeciálne vytvorenom "vankúšovom menu". Takto by mali vyzerať a vyzerajú skutočne prémiové služby. Na čo si spomeniete, to by vám mali v najlepších hoteloch odčítať z pier skôr, ako sa pozdravíte.

Nie je to tak dávno, čo boli ultraluxusné apartmány považované skôr za výstrelok pre pár vyvolených. S rastúcou životnou úrovňou a zvyšujúcou sa ponukou v oblasti hotelierstva však pribúda ľudí, ktorí si tie najlepšie služby nielen môžu, ale aj chcú dovoliť. Napríklad v krajinách, ako je India a Čína, vznikla úplne nová spoločenská trieda. Hotelové reťazce, ktoré chcú byť vnímané ako prestížne, sa musia týmto trendom prispôsobiť. To vedie ku konkurencii, kvôli ktorej sa každý takýto hotel snaží niečím jedinečným zapôsobiť a prilákať zákazníkov. To sa týka aj nábytku, ktorý musí na prvý pohľad zaujať svojou kvalitou a originálnym dizajnom.

Medzi najprestížnejšie a najdrahšie patria prezidentské apartmány. Jeden taký sa nachádza v ikonickom New Yorku. Jednou z podmienok luxusu je tu nočný výhľad na Manhattan osvetlený v noci. Hotel St. Regis, v ktorom v 60. a 70. rokoch 20. storočia býval Salvador Dalí, kombinuje moderné dizajnové prvky s klasickým interiérovým dizajnom. Medzi najväčšie skvosty patrí apartmán za 35 000 dolárov. Jeho súčasťou je drevom obložená knižnica pripomínajúca pracovňu britského lorda. K dispozícii máte aj klasického anglického komorníka! Je vám k dispozícii 24 hodín denne a pravdepodobne vám o polnoci rád prinesie dračie ovocie a javorový sirup, ak si to budete priať.
Slávny hotel Four Seasons ponúka podobné služby - ak sa ubytujete v jeho najvyššom apartmáne v celom New Yorku, dostanete aj vlastný Rolls Royce so šoférom.
Interiér je v hoteli Four Seasons kľúčovým prvkom, ale luxus sa nemeria len jeho úrovňou. Zaujímavé však je, že všetok nábytok tu vyrobili renomovaní umelci na zákazku, od stien v šatni potiahnutých teľacou kožou cez klavír osadený pri výhľade na Empire State Building až po vodopád v skutočnej zenovej miestnosti.

luxusná dovolenka

Vyššie európske štandardy sa netýkajú len prezidentských apartmánov. Pokrok a kreativita sa nedajú zastaviť a často tu nájdete kráľovské apartmány. Tak je to napríklad vo francúzskom hoteli Plaza Athénée. Tu si môžete vychutnať všetky vymoženosti moderného sveta, ale s atmosférou parížskeho luxusu 18. storočia. Ďalší zaujímavý apartmán sa nachádza v indickom Jaipure, kde platí zásada "čím väčší, tým lepší". Miestny hotel Raj Palace totiž ponúka maharadžov pavilón na štyroch poschodiach. Jedno z nich zaberá len rozľahlá perzská záhrada. Na zlatých a strieborných ornamentoch na všetkom nábytku (ako aj na stĺpoch a stenách izieb) sa nešetrí. Z každého kúta dýcha prepych, ktorý si dopriali starovekí indickí panovníci.

Trochu iný typ luxusu nájdete v apartmánoch prímorských letovísk. Na Fidži miliardár Dietrick Mateschitz vytvoril Hilltop Estate v letovisku Laucala Island Resort. Rezort má 25 luxusných víl zariadených v etnickom tichomorskom štýle. Pre každého zákazníka je tu jazdecká škola, 72-jamkové golfové ihrisko, kúpele a armáda komorníkov, kuchárov a upratovačiek. Pravdepodobne neexistuje želanie, ktoré by takýto tím nedokázal splniť. Nielen na ostrovoch si môžete užívať luxus pri mori. Na Francúzskej riviére neďaleko Cannes sa nachádza hotel Martinez. Hovorí sa, že jeden arabský šejk si tu chcel prenajať prezidentský apartmán na päť rokov. Niet divu - nepretržitý servis, špičková kuchyňa a každé želanie na povel. Či už relaxujete v jednej zo secesných spální alebo na obrovskej drevenej terase s výhľadom na záliv. Pravdepodobne by ste nenašli nič negatívne, aj keby ste sa snažili.

Všetky spomínané hotely majú spoločné slovo luxus. Každý sa však vyznačuje niečím trochu iným. K pocitu luxusu a pohodlia však prispieva atmosféra, vďaka ktorej máte pocit, že za všetkým - za každou pohovkou, každým obrazom, každým doplnkom a každou požiadavkou - je kvalitná práca a starostlivosť o zákazníka. Navyše, ak si zákazník môže kedykoľvek privolať komorníka, pocit starostlivosti a takmer aristokratického luxusu sa ešte umocní.

Ak hľadáte okrem luxusu aj trochu dobrodružstva, prečítajte si, ako si spríjemniť život v podzemnom bunkri